Ułatwienia dostępu

Derby Artystyczne - wystawa malarstwa Elżbiety Lenart

Międzyregionalny Program „Derby Artystyczne” – wystawa malarstwa Elżbiety Lenart

27 października odbyła się inauguracja wystawy malarstwa Elżbiety Lenart zorganizowana w ramach Międzyregionalnego Programu „Derby Artystyczne 2023”.

Po otwarciu wydarzenia przez dyrektor Agnieszkę Orzeł głos zabrał przedstawiciel Instytutu DeArte, organizatora programu, który zebranym gościom przybliżył ideę Programu „Derby Artystyczne”. Jednym z celów projektu jest integracja sztuki z odbiorcami a także artystów ze sobą. Dzięki tej integracji do grona twórców w ubiegłym roku dołączyła malarka Elżbieta Lenart. Pani Lenart, kobieta wielu talentów z wykształceniem inżynierskim i projektowym, mówiąc o swoim dorobku artystycznym opowiedziała uczestnikom imprezy o swojej pasji i różnorodności tworzonej sztuki. Spotkanie uświetnił występ zaproszonego gościa wystawy pana Michała Nawary, który zaprezentował grę na dudach oraz stworzone przez siebie instrumenty.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w terminie 27.10 – 30.11.2023r. w godzinach pracy Biblioteki.
Międzyregionalny Program „Derby Artystyczne” to program stworzony w 2014 roku, w ramach Projektu „Integracja Sztuki”, przez centrum Art-Plus w Krakowie. Realizowany jest przy współpracy Formacji Producenckiej „Grupa-21” oraz współorganizatorów poszczególnych wystaw i wydarzeń towarzyszących.
Program rokrocznie realizowany jest w wybranych miastach i miejscowościach województwa śląskiego i małopolskiego. Derby Artystyczne to program i projekt społeczny, którego celem jest upowszechnianie malarstwa i grafiki, m.in. poprzez bezpośrednią prezentację wystaw w miejscach dających możliwość szerszego odbioru, poza tradycyjnymi galeriami wystawienniczymi, jak również integracja środowisk artystycznych z rożnych regionów Polski.