Szkolenia

Konferencja bibliotekarzy z powiatu limanowskiego 9 maja 2006 r.
W Ośrodku Szkoleniowo – Rehabilitacyjnym PCK w Mszanie Dolnej odbyła się konferencja bibliotekarzy powiatu limanowskiego, którą zorganizowała Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej, razem z mszańskim magistratem i Powiatową Biblioteką w Limanowej. Zaproszonych ponad 40 gości powitał burmistrz Mszany Dolnej, Józef Kowalczyk.

Uczestnicy wysłuchali referatu Jacentego Musiała – przewodniczącego komisji kultury Rady Powiatu Limanowskiego, dotyczącego wpływu kultury na rozwój turystyki w regionie.

Gościem konferencji był Wojciech Kochlewski znana postać wśród warszawskich bibliofilów, wybitny znawca epoki Sejmu Wielkiego i Konstytucji 3 Maja.

Dyrektor Biblioteki pani Małgorzata Mucha opowiedziała koleżankom po fachu o sukcesach i kłopotach mszańskiej książnicy.
Maria Kawula z Biblioteki Powiatowej z Limanowej zachęcała biblioteki do działań kulturalno – edukacyjnych w swoich środowiskach.

Bukiety kwiatów i jubileuszowe gratulacje z rąk pana Burmistrza, pani Haliny Matras dyr. Biblioteki Powiatowej w Limanowej i Franciszka Dziedziny z Zarządu Powiatu Limanowskiego odebrały bibliotekarki z najdłuższymi stażami pracy w bibliotekach.

Finałowym punktem spotkania był występ uczniów Zespołu Szkół Miejskich nr 2, którzy wraz ze swoją nauczycielką Katarzyną Wasilewską, przygotowali krótki program satyryczny.