Ferie zimowe

Podczas ferii Biblioteka zagospodarowuje dzieciom i młodzieży czas wolny w ciekawy i nieszablonowy sposób.
Staramy się, aby w trakcie naszych spotkań nie było nudy, ani atmosfery znużenia. Chcemy aby po feriach, dzieci wracały do szkół z większą wrażliwością na piękno i bogatsze w radość.

Ile można mieć pomysłów na dobrą zabawę, zobaczcie sami, przeglądając tematy i formy imprez:

Dzieci sprawdzają swoją sprawność manualną w konkursie Mister Bałwan. Pojedynczo i grupowo lepią bałwany, wykonują płaskorzeźby na śniegu. Do oceny tych śnieżnych prac w 2005 roku został zaproszony pan Stanisław Dobrowolski, artysta i rzeźbiarz z Kasiny Wielkiej. Biorą także udział w konkursach plastycznych: na najładniejszy upominek walentynkowy, wykonują kukiełki, pacynki, ozdoby i biżuterię, tworzą puzzle według własnych pomysłów, uczą się origami – japońskiej sztuki składania papieru. Uczestniczą w konkursach literackich z wiedzy o twórczości takich autorów jak: Julian Tuwim, Jan Brzechwa i inni. Rozwiązują szarady, zagadki, krzyżówki. Spotykają się z przedstawicielami różnych zawodów: autorami, policjantami i in. Organizuje się wycieczki do zakładów pracy np. do Zakładu Przemysłu Cukierniczego „Arasko”, gdzie dzieci zwiedziły halę produkcyjną zapoznając się z procesem produkcji czekolad i wafli. Oczywiście odbyła się degustacja smakołyków prosto z taśmy produkcyjnej, a na koniec każdy z uczestników wycieczki został obdarowany torbą słodyczy przez panią dyrektor zakładu Anielę Wlazło.
Zakończeniem każdego spotkania jest seans filmowy.
W czasie zajęć dzieci otrzymują słodki poczęstunek, a uczestnicy konkursów otrzymują nagrody, ufundowane przez Urząd Miasta w Mszanie Dolnej.
Średnia liczba uczestników każdego dnia wynosi około 40 osób.