Sty

3

2009

Konkurs

MIEJSKA BIBLIOTEKA W MSZANIE DOLNEJ OGŁASZA KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS I-IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ

,,POZNAJCIE NAS – JESTEŚMY Z POLSKICH KSIĄŻEK DLA DZIECI”

CELE KONKURSU:
a) Rozwijanie zainteresowań literackich i plastycznych.
b) Kształtowanie umiejętności przekazywania wiedzy o swoich ulubionych bohaterach.
c) Podnoszenie kultury literackiej dzieci.

CZAS TRWANIA KONKURSU: 1-28 MARCA 2009

PRZEBIEG KONKURSU:
a) Prace konkursowe wykonywane są w 6- osobowych grupach.
b) Każdy członek zespołu opracuje jedną postać literacką z wybranej
książki z załączonego wykazu.
c) Opracowanie postaci winno obejmować:
– ilustrację przedstawiającą wybraną postać (dowolna technika),
– krótką charakterystykę postaci,
– informację: autor, tytuł książki, z której pochodzi przedstawiona postać,
– prace konkursowe należy wykonać na kartce z bloku rysunkowego A4
z podaniem imienia, nazwiska, wieku oraz szkoły uczestnika,
– prace uczestników danej grupy należy połączyć razem w formę
ilustrowanego katalożku,
– uczestnicy przygotowują też stronę tytułową do sporządzonego
katalogu,
d) Wykonane prace konkursowe należy złożyć w Bibliotece Miejskiej
przy ulicy Piłsudskiego 58, w terminie do 28 marca 2009.

Prace oceni komisja powołana przez organizatora
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w kwietniu
w Miejskiej Bibliotece.

WYKAZ LEKTUR DO KONKURSU:

Dla grupy I
1. K.Makuszyński , M. Walentynowicz -,,Przygody Koziołka Matołka”
2. K.Makuszyński, M. Walentynowicz -,,Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki”
3. H. Januszewska- ,,Pyza na polskich dróżkach”
4. Cz. Janczarski – ,,Miś Uszatek”
5. W.Chotomska -,,Pięciopsiaczki”

Dla grupy II
1. K. Makuszyński- ,,Awantura o Basię”
2. L.J. Kern -,,Ferdynand Wspaniały”
3. J. Brzechwa- ,,Pan Kleks”(poszczególne części do wyboru)
4. J. Papuzińska – ,,Agnieszka opowiada bajkę”
5. M. Kownacka- ,, Rogaś z Doliny Roztoki”
6. J. Korczak – ,,Kajtuś Czarodziej”

Dla grupy III
1.A.Tyszka-,,Świat się roi od Marianów”
2.B. Wróblewska- ,, Małgosia z Leśnej Podkowy”
3. J. Papuzińska – ,, Wędrowcy”
4. M. Pałasz- ,,Straszyć nie jest łatwo”
5. I. Jurgielewiczowa- ,, Kajtek warszawski szpak”
6. P.Beręsewicz- ,, Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”

Dla grupy IV
1. G. Kasdepke- ,,Kacperiada”
2. P. Beręsewicz- ,, Co tam u Ciumków”
3. E.Stadtmuller- ,,Blok przy ulicy Tuwima 7”
4. B. ,Gawryluk- ,,Kaktus szukaj”
5. M.E.Letki- ,,Łódź Wikingów”
6. A. Onichimowska-,,Krzysztofa Pączka droga do sławy”

Dla grupy V
1. M. Musierowicz -,,Małomówny i rodzina”
2. E. Grętkiewicz – ,, Szczekająca szczęka Saszy”
3. M. Jaworczakowa- ,,Oto jest Kasia”
4. J. Karp-,,Dzień Karpia”
5. E. Niziurski-,, Nowe przygody Marka Piegusa”
6. Z. Nienacki wybrany tytuł z ,,Pana Samochodzika”