gru

15

2019

„Przeżyłam bajkę” – spotkanie z Ewą Dałkowską

W Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej gościła aktorka Ewa Dałkowska. Przeczytała fragment książki pt. „Ścieżka obok drogi”, autorstwa Kazimiery Iłłakowiczówny. Artystka zdradziła również jaką była uczennicą w szkole.

Ewa Dałkowska to znana aktorka teatralna i filmowa. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim w roku 1970, a w 1972 wydział aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Zagrała m.in. w „Smoleńsku”, „Mistyfikacji”, „Skazanym na bluesa”, „Komedii małżeńskiej”, „Życiu Kamila Kuranta”, „Sprawie Gorgonowej”.

Podczas spotkania aktorka przeczytała fragmenty książki „Ścieżka obok drogi”, autorstwa Kazimiery Iłłakowiczówny. Utwór jest literackim wspomnieniem o marszałku Józefie Piłsudskim z okresu pracy poetki w Ministerstwie Spraw Wojskowych.

Ewa Dałkowska udzieliła również odpowiedzi na kilka pytań. Opowiedziała o aktorstwie, które jest dla niej przygodą. Choć droga do zawodu nie była prosta, zawalczyła o swoje marzenia.

-W szkole zawsze były lepsze ode mnie uczennice. Ale byłam bardzo pracowita, dużo się uczyłam – wspomina aktorka.

Kończąc szkołę średnią chciała wybrać się na biologię, jednak jej marzenia się zmieniły. Za namową rodziców skończyła studia polonistyczne, ale już tam uczestniczyła w zajęciach koła teatralnego.  

Podsumowując spotkanie, aktorka z uśmiechem przyznała, że przeżyła bajkę.

Źródło: www.tv28.pl ; autor: nchoragwicka

Wspomnienie o Marszałku Józefie Piłsudskim to projekt realizowany przez Fundację Zatrzymać czas, który jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.