wrz

4

2019

„Mała książka – wielki człowiek” – druga edycja

We wrześniu zeszłego roku rozpoczęła się ogólnopolska, pilotażowa odsłona projektu skierowanego do trzylatków pod hasłem „Mała książka – wielki człowiek”. Zgłosiło się do niego blisko 800 bibliotek publicznych z całej Polski, w których można było odebrać Wyprawki Czytelnicze.

W naszej bibliotece nadal można odebrać zachęcający zestaw dla trzylatków (dzieci urodzonych w roku 2016), czyli książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek za wypożyczenie książek.

 

W tym roku doczekaliśmy się kolejnej odsłony tego projektu, tym razem skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). W otrzymanej wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym będzie można odebrać w naszej bibliotece od września 2019 r. Zapraszamy do udziału w akcji.