Mar

27

2009

Raz w roku mają swój dzień – Wielkanocne Pisanki

„Raz w roku mają swój dzień- Wielkanocne Pisanki”, konkurs zorganizowany przez Miejską Bibliotekę oraz Komendę Gorczańskiego Hufca ZHP w Mszanie Dolnej dla czytelników, zuchów, harcerzy i ich nie zorganizowanych przyjaciół tj. dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych z terenu Miasta i Gminy Mszana Dolna. Na konkurs wpłynęło ponad 440 prac , w tym 100 stroików i 340 pisanek z placówek:
– ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej
– ZSM nr 2 w Mszanie Dolnej
– ZPO nr 1 w Kasince Małej
– ZPO nr 1 w Lubniu
– Szkoła Podstawowa budynek „A” w Kasinie Wielkiej
– Drużyna harcerska z Jodłownika
– Przedszkole nr 2 w Mszanie Dolnej
– Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej
– Gromada zuchowa ,,SMERFY” z Gruszowca

Jury oceniło i nagrodziło prace w poszczególnych kategoriach wiekowych oceniając wartość estetyczna, zgodność tematu , stopień trudności, pomysłowość i zastosowanie materiałów naturalnych (np. wydmuszki rysowane woskiem pszczelim, ozdabiane na podkładzie z łupin cebuli, barwione w naturalnych barwnikach itp.)

Jury w składzie:
Przew. Hm .Maria Łabuz – instruktor ZHP

Hm.Władysława Myszogląd- instruktor ZHP

pHm. Agnieszka Orzeł – instruktor ZHP

Agnieszka Józefiak- Urząd Miasta, Dział Promocji

Renata Radiowska – starszy bibliotekarz

Katarzyna Pazdur-pracownik biblioteki

przyznało nagrody oraz dyplomy za prace zbiorowe i indywidualne:

I miejsce
ZPO nr 1 w Kasince Małej

II miejsce
ZPO w Mszanie Górnej

III miejsce
ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej

WYRÓŻNIENIA

,,Słoneczna Gromada”- ZSM nr1 w Mszanie Dolnej
Świetlica szkolna przy ZSM nr1 w Mszanie Dolnej
Harcerze z ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej
,,Wesoła Gromada” z Lubnia
Drużyna ,,Polskie Orły’’ z Lubnia
Drużyna Harcerska z Jodłownika

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE

ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej
I Juzuń Cezary kl.III
II Szczypka Bartek kl.I
III Talarek Weronika kl.I
Stożek Karolina kl,,0”
Łabuz Ola kl.,,0”
Surówka Beata kl.I
Zubek Sylwia, kl.III
Łabuz Ania kl.I
Filipiak Michał kl.I
Grzybacz Kamila kl.II
Szaredko Jakub kl.II
Zubek Sylwia kl.III
Sochacka Ola kl.III

ZSM nr 2 w Mszanie Dolnej
I Klasa III b
II Hadwiczak Eliza kl.III
III Pajdzik Miruś kl.III
Jopek Basia kl.III
Wcisło Gosia kl.III
Cichórz Ania kl.
Flig Marysia kl. II
Tyka Klaudia kl.I
Kowalczyk Mateusz kl.I

Szkoła Podstawowa ,,A”w Kasinie Wielkiej
I Śmieszek Zuzanna kl.III
II Kowalczyk Aleksandra kl.III
III Pietrzak Dawid kl.I
Popławska Kasia kl.III
Solarz Ala kl.III
Hojka Karol kl.I
Sentyrz Karol kl.I
Kowalczyk Adam przedszkole

ZPO nr 1 w Kasince Małej
I Skolarus Daniel kl.III
II Sobczak Kasia kl.II
III Zuzia Jakubiak kl.
Pyrz Maria kl.II
Leżańska Ewelina kl.II
Stachura Szymon kl.II
Skolarus Oliwka przedszkole
Burnus Aleksandra przedszkole
Płoskonka Kubuś przedszkole
Gil Emilia przedszkole
Sentyrz Agnieszka kl.V
Stożek Ilona kl.I Gim.

Szkoła Podstawowa w Gruszowcu
I Śliwa Adriana i Angelika
II Wątor Martynka
III Kubowicz Sandra
Kołodziej Monika

ZPO w Mszanie Górnej
I Pustelnik Aneta kl.III Gim.
II Pytel Paulina kl.III.Gim.
III Borowiecka Martyna kl.I
Rataj Krystian kl.I
Dudzik Kamil kl.IV
Filipiak Katarzyna kl.V

Szkoła Podstawowa w Glisnem
I Figura Agnieszka
II Karpierz Oliwia
III Wójcik Zuzanna

Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej
I Pachowicz Joanna, Hudomięt Dagmara
II Luberda Edyta
III Misiura Renata
Strama Kamila i koleżanki
Przedszkole nr 2 w Mszanie Dolnej
I Flig Michałek
II Cichórz Gabryś
III Kornaś Konradek
Starmach Zuzia
Starmach Ola
Kornaś Sabinka
Wcisło Dawidek