gru

19

2018

Podsumowanie konkursu fotograficznego „Ziemia Zagórzańska w obiektywie – tu spełniają się moje marzenia”

I edycja konkursu fotograficznego w naszym mieście została zorganizowana przez Miejską Bibliotekę oraz Urząd Miasta w Mszanie Dolnej. Dnia 19 grudnia odbyła się uroczystość podsumowująca konkurs, połączona z wystawą fotografii uczestników oraz wręczeniem im nagród i dyplomów. Celem przedsięwzięcia była m.in. promocja wyjątkowych walorów ziemi zagórzańskiej wraz z jej obrzędowością, dorobkiem kultury materialnej i duchowej, folklorem lokalnym, podejmowanymi inicjatywami i zachodzącymi zmianami. Jednocześnie była to wspaniała okazja na zaprezentowanie uzdolnień oraz zainteresowania fotografią młodzieży i dorosłych.

Jury, odwiedzający wystawę goście oraz przedstawiciele lokalnych władz byli pod wrażeniem nietuzinkowych kadrów, kreatywności wszystkich uczestników konkursu oraz ich talentu w uchwyceniu piękna naszego regionu.

Prace zostały ocenione przez komisję w składzie: Andrzej Grygiel, Aneta Kujacz, Maria Majda, Aneta Miąsik, Radosław Rusnarczyk – ludzi związanych na co dzień z fotografią. Do konkursu przystąpiło 26 osób (7 w kategorii dorośli, 19 w kategorii młodzież), a prac zgłoszonych zostało ogółem 67. A oto laureaci:

Kategoria młodzieżowa:

I nagroda – Urbańczyk Aleksandra

II nagroda – Dziadoń Julia

III nagroda – Orzeł Bartłomiej

Wyróżnienia:

  1. Habieda Mateusz
  2. Luranc Julia
  3. Antosz Paulina
  4. Wcisło Natalia
  5. Zawirski Jakub

Kategoria dorośli:

I nagroda – Bodziony Karolina

II nagroda – Surówka Bogdan

III nagroda – Mrózek Stanisław

Wyróżnienia:

  1. Kotarba Paweł

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt, a w szczególności sponsorom – Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej, Wójt Gminy Mszana Dolna, Wójt Gminy Niedźwiedź. Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą się cieszyły jeszcze większym zainteresowaniem.