paź

22

2018

Puzzle – moja pasja, moja miłość

17 października odbył się wernisaż prac Anny Szewczyk. Bibliotekę ozdobiły piękne, wielobarwne obrazy o urozmaiconej tematyce, składające się z tysiąca małych elementów.


Sympatyczna autorka tych dzieł mówi o sobie: ”Urodziłam się i mieszkam w Limanowej. Tam uczęszczałam do szkół: Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 oraz II Liceum Ogólnokształcącego. Po ukończeniu liceum uczyłam się jeszcze w CKU (Centrum Kształcenia Ustawicznego) w Limanowej w zawodzie florysty i technika administracji.
W wieku szkolnym uwielbiałam czytać książki i malować. W okresie Gimnazjum lubiłam chodzić po górach. Były to wycieczki szkolne i rodzinne po Beskidzie Wyspowym, Śląskim, Gorcach i Tatrach Zachodnich.
Około 11 lat temu zaczęła się moja przygoda z puzzlami. Umiejętność ich układania przekazali mi moi rodzice. Początkowo układaliśmy je wspólnie. Zdobyte doświadczenie pozwoliło mi na samodzielne wykonanie pierwszego obrazu. Od tamtej pory każdą wolną chwilę spędzam przy układaniu kolejnych arcydzieł. W swoim dorobku mam ich ponad 26 szt. od 500 – 6000 elementów. Układanie puzzli to moja wielka pasja.”
Wszystkie dzieła pani Ani cieszą się dużym zainteresowaniem odwiedzających i wzbudzają szczery zachwyt. To bardzo czasochłonne i wymagające wiele cierpliwości zajęcie. Brawo! Wśród wystawionych obrazów znajduje się jeden szczególny, który przeznaczony został na licytację w celu pomocy choremu Kubusiowi z Limanowszczyzny. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu.