mrz.

22

2018

Ignacy Gromala i wystawa przedszkolaków

Ignacy Gromala to znakomity kamienicki rzeźbiarz ludowy. W jego twórczości goszczą głównie elementy religijne, ale także regionalne. Rzeźbi on z drewna lipowego. Większość jego dzieł to rzeźby, chociaż zachwyt budzi także ilość płaskorzeźb.

Pierwsza rzeźba powstała już w wojsku. Początkowo było to hobby. Z czasem jednak pasja przerodziła się także w źródło utrzymania. Pana Ignacego odwiedza wielu turystów, którzy zafascynowani są jego twórczością. Pan Gromala rzeźbi na zamówienia. Jego dzieła to zarówno rzeźby stojące, jak i wiszące. To rzeźby przedstawiające postacie świętych, ale także „rzeźba z humorem”.
Pan Gromala jest bardzo komunikatywnym artystą, jednak nie lubi się chwalić czy być chwalonym. Uważa, że to co robi, to coś normalnego. Jednak według odbiorców jego rzeźb, są to z pewnością wybitne dzieła sztuki.

Dzieła Pana Ignacego Gromali można oglądaćw Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej
(w godzinach otwarcia) od 23 marca 2018 do końca kwietnia.

Również od 23.03 2018 można podziwiać prace najmłodszych mieszkańców naszego miasta.Przedszkolaki z przedszkoli z terenu miasta na wystawie stroików i pisanek wielkanocnch zaprezentowały swoje małe dzieła sztuki wykonane samodzielnie na zajęciach.