lut

13

2011

FERIE 2011

I po feriach …
W Bibliotece zakończyły się już zajęcia zorganizowane dla najmłodszych czytelników. Zajęcia odbywały się codziennie od 7 do 11 lutego i zgromadziły w placówce wielu zainteresowanych. Serdeczne słowa podziękowań i wdzięczności , pragniemy złożyć instytucjom i firmom, które ufundowały nagrody i poczęstunek:
• Urząd Miasta Mszana Dolna
• Firma „Tymbark S.A.”
• Firma „Gracja” A. Żądło Mszana Dolna
• GS „Samopomoc Chłopska” Mszana Dolna
• Firma „Steskal” Czarny Dunajec
• Firma „M iM” Sklep Meblowy – Miąsik i Mamala Mszana Dolna
• Cukiernia Pana Jacka Potaczka
• Mix Electronics Mszana Dolna

PROGRAM NA FERIE 2011:

Poniedziałek 07.02 od godz. 14.00-17.00 – “Kraina przedmiotów gąbczastych i kolczastych” warsztat poświęcony roślinności na kuli ziemskiej

We wtorek 08.02 od godz. 11.00-13.00 – “Kraina w której kolor ma największą moc” warsztat artystyczny

W środę 09.02 od 14.00-17.00 – „Kraina przyjaciół Kubusia Puchatka” – warsztat poświęcony zwierzętom dużym i małym

W czwartek 10.02 od godz. 11.00-13.00 – “Kraina większa niż potrafisz sobie wyobrazić” warsztat poświęcony tajemnicom kosmosu

W piątek 11.02 od godz. 14.00-17.00 – “Kraina różnych ludzi” warsztat poświęcony relacjom międzyludzkim (przyjaźń, miłość, uprzejmość… itp.)

 

Pierwszy dzień ferii

7 luty to dzień, w którym rozpoczęły się „Literackie podróże po nieodkrytych krainach wyobraźni”. Pierwszą krainę, którą dzieci odwiedziły była „Kraina przedmiotów gąbczastych i kolczastych” Oprócz gier i zabaw dzieci poszukiwały ciekawych okazów roślin na różnych kontynentach kuli ziemskiej. Uczestniczyły też w zajęciach z języka angielskiego, które prowadziła pani mgr Jolanta Stępska. Na zakończenie spotkania uczestnicy wykonywali pracę plastyczną „Moja ulubiona roślinka”.

Drugi dzień ferii

8 lutego dzieci powędrowały do „Krainy, w której kolor ma największą moc”. Był to warsztat różnych technik plastycznych, uwieńczony samodzielnie wykonanymi upominkami walentynkowymi.

Trzeci dzień ferii

9 lutego dzieci wędrówkę do „Krainy Przyjaciół Kubusia Puchatka” rozpoczęły od gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnienie głównych wątków książki A. A. Milne’a pt.„Kubuś Puchatek” było konieczne, by wziąć udział w konkursie czytelniczym o przygodach Kubusia. Na zakończenie uczestnicy, podzieleni na grupy, lepili z plasteliny bohaterów i przyjaciół Misia o bardzo małym rozumku. Zabawę z językiem angielskim przeprowadziła pani mgr Jolanta Stępska, której bardzo serdecznie dziękujemy za włączenie się w organizację zimowego wypoczynku dla dzieci.

Czwarty dzień ferii

Jak wielką i odległą krainą jest Kosmos, dzieci mogły się przekonać w czwartek 10 lutego, odwiedzając „Krainę większą niż potrafisz sobie wyobrazić”. W ramach zajęć edukacyjnych wyświetlono film prezentujący popularne obiekty na niebie (gwiazdy, planety, komety, meteory, mgławice) i wyjaśniający teorię interesujących zjawisk astronomicznych (np. zaćmień, zakryć gwiazd itp.) Potem uczestnicy zajęć zostali podzieleni na grupy i brali udział w tworzeniu „Gazetowego ufoludka”, wspólnie wymyślając kosmiczną historię planety, którą ich ufoludek zamieszkuje. Skorzystano też z pięknej pogody i przeprowadzono gry ruchowe na świeżym powietrzu.

Piąty dzień ferii

11 lutego odbyły się ostatnie zajęcia tegorocznych ferii w Bibliotece. W „Krainie różnych ludzi”, przyjrzeliśmy się relacjom międzyludzkim, takim jak: przyjaźń, miłość, uprzejmość itd. Zajęcia czytelniczo-edukacyjne „Każdy z nas jest wyjątkowy” dotyczyły problemu samoakceptacji. Przeprowadzone ćwiczenia, gry i zabawy, wskazywały ścieżki do polubienia siebie samego i wzmocnienia poczucia wartości. Na zakończenie nastąpiło podsumowanie ferii, ogłoszenie wyników konkursów oraz rozdanie nagród rzeczowych (maskotek, gadżetów firmowych i słodyczy). Dzięki sponsorom, wszystkie dzieci otrzymały darmowy poczęstunek i mogły otrzymać nagrodę rzeczową.