cze

16

2016

Wizyta posła Józefa Leśniaka w Mszanie Dolnej

miniWizyta posła Józefa Leśniaka w Mszanie Dolnej rozpoczęła się w naszej Bibliotece. To tu – odpowiadając na zaproszenie dyrektor Agnieszki Orzeł – spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Zamykając akcję „Cała Polska czyta dzieciom” pan poseł przeczytał uczniom z klasy IV ZSM nr 2 legendę o zimnej grocie na Szczeblu. Zwyczajowo po lekturze zadawane są pytania z sali. Kiedy przez cały miesiąc do książnicy zapraszane były różne lokalne znamienitości, zadawane pytania związane były albo z wykonywanym zawodem, albo z hobby. W tym przypadku dzieci zainteresowane były bardziej szczegółami z życia prywatnego naszego gościa niż polityką. Pytały o ulubione książki, muzykę, kolory, gusta kulinarne, czas wolny. Zareagowały z ogromnym entuzjazmem na zaproszenie do Warszawy i propozycję zwiedzania Sejmu. Wtedy będzie okazja zobaczyć jak wygląda praca pana posła. Kto wie, może uda się zasiąść w sejmowej galerii i obejrzeć obrady?
Kolejnym punktem programu było spotkanie z mieszkańcami na sali narad w Urzędzie Miasta. Rolę gospodarza przejął Burmistrz Miasta – Józef Kowalczyk. Na początku pan poseł podsumował osiągnięcia rządu, szczególnie program 500+ oraz kwestię decyzji w sprawie 6-latków czy obniżenia wieku emerytalnego. Chociaż pan poseł pracuje w Komisji Infrastruktury i Komisji Spraw Zagranicznych, najwięcej emocji wywołały sprawy oświatowe. Sytuacja związana była z tegorocznym naborem do liceum, a konkretnie z jego brakiem. Młodzież wybiera technika i szkoły zawodowe kierując się szybką perspektywą zdobycia zawodu i pracy. Panowie Wójtowie, którzy przybyli na spotkanie dopytywali o bardziej przyziemne sprawy. Gdy pytali o remont drogi krajowej nr 28, poseł zwrócił uwagę, że są już plany dobudowania w newralgicznych miejscach trzeciego pasa ruchu, by na podjazdach dało się wyprzedzić ciężarówki. Poseł nie zapomniał też o kolei. O budowie linii Podłęże – Piekiełko mówi się od dawna, a inwestycja wydaje się bardzo realna z korzyścią dla całego subregionu.
Jak bywa przy takich pierwszych spotkaniach, brakuje czasu by omówić wszystkie problemy. Jednak pan poseł Józef Leśniak zapowiedział, że chętnie będzie spotykać się częściej z mieszkańcami Mszany Dolnej i okolic. Zapowiedział, że przynajmniej w jeden poniedziałek w miesiącu będzie pełnił dyżur poselski w budynku Urzędu Miasta.

Red.UM i na podstawie www.24tp.pl