lis

30

2006

Wieczór Andrzejkowy

29 listopada odbył się „Wieczór Andrzejkowy”. Dla 75 osób, które wzięły w nim udział przygotowano atrakcyjne wróżby i poczęstunek. Wprowadzeniem do wspólnej zabawy było przypomnienie uczestnikom skąd wywodzi się zwyczaj Andrzejek. Kiedyś Andrzejkowy wieczór był zabawą przeznaczoną wyłącznie dla panien.

U nas w świat wróżb i fantazji przenieśli się oprócz dziewcząt także chłopcy. Dla wróżących sobie przyszłość dziewcząt, obecność chłopaków była…… dobrą wróżbą.
Z nieprzebranego wprost bogactwa zaklęć i wróżb wybraliśmy nie tylko te powszechnie wszystkim znane, jak lanie wosku czy przekładanie pantofli ale i mniej popularne np. ” Ciasteczkowa wróżba”, „Co ukrywa czarna chusta? , „Wędka szczęścia”, ”Prosta odpowiedź na pytanie” i wiele innych, a wszystkie równie skuteczne. Pytaliśmy św. Andrzeja o przyszłość, miłość, zdrowie, sukcesy w szkole, spełnienie naszych marzeń i czy nam wszystkim będzie towarzyszyło szczęście.

Na koniec zabawy życzyliśmy sobie spełnienia marzeń , choć tak naprawdę to tylko od nas zależy, czy spełnią się te nasze marzenia, bo wróżby i czary są tylko wesołą zabawą. Wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego wieczoru, który przepowiadał przyszłość, opuszczając Bibliotekę pogodniej spoglądali na życie, bowiem zabawy nigdy nie za wiele, szczególnie gdy na dworze pochmurna pogoda.