paź

29

2015

Wernisaż prac Edwarda Dudy i towarzyszący mu spektakl Teatru Adalex

28 października w naszej bibliotece odbył się wernisaż niezwykłych prac Edwarda Dudy – człowieka sztuki pochodzącego z Nowego Targu, a obecnie mieszkającego w Krakowie. Stworzonych przez niego obrazów nie można podrobić, ze względu na wykorzystanie jedynych w swoim rodzaju, naturalnych materiałów oraz nowatorskiej techniki.

Jego wyjątkowo oryginalne dzieła – obrazy, rzeźby i instalacje powstały z kory, desek i kamieni. Artysta stworzył niepowtarzalny klimat dając wykorzystanej w swej twórczości materii drugie życie. Motywami przewodnimi jego prac są natura, pejzaż, religia i człowiek.

Edward Duda na swoim koncie ma wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych na Śląsku i w Małopolsce.

Uroczyste otwarcie wystawy uświetnione zostało występem zaprzyjaźnionej grupy teatralnej Adalex. Aktorzy zaprezentowali spektakl o Papieżu, pt. „Karol Wojtyła – człowiek, papież, święty”, będący nietypowym wspomnieniem o osobie Jana Pawła II.

Widzowie mieli niepowtarzalną okazję przenieść się w świat znanych i nieznanych, czasem zabawnych, a niekiedy budzących zadumę i wzruszenie wydarzeń z życia Karola Wojtyły. Anegdoty przeplatały się z wprowadzającymi w stan rozmyślań fragmentami Tryptyku Rzymskiego. Z całości wyłonił się obraz naszego rodaka jako Papieża, biskupa, księdza Wojtyły, a nade wszystko człowieka z prawdziwym poczuciem humoru, „niezwykłego w swej zwykłości”.

 

Więcej informacji na temat artysty:
Strona internetowa: www.eduda.eu
Profil na facebooku: www.facebook.com/Edward.Duda.artysta
Mail: edward@eduda.eu