lut

27

2015

Sprawozdanie z ferii

Tegoroczne Ferie w bibliotece miały na celu integrację oraz uaktywnienie dzieci w różnych obszarach działania. Dlatego też uczestnicy zajęć mogli samodzielnie wybierać  i kreować formy spędzania czasu, zaproponowane w programie ramowym.

W poniedziałek dominowały zabawy zapoznawcze. Dzieci zostały podzielone na cztery „kolorowe” drużyny, które do piątku rywalizowały ze sobą w licznych konkurencjach. Każdy uczestnik samodzielnie zaprojektował strój dla maskotki. Projekty oceniała pani Joanna Kotarba. We wtorek wszystkie grupy wzięły udział w konkursach plastycznych  i quizach, w których najważniejsza była umiejętność współpracy w ramach zespołu. W środę hasłem przewodnim było „generowanie pomysłów”. Dzieci układały modele z klocków,   a także sprawdzały swoje umiejętności i wiedzę w grach: miliard w rozumie oraz twister.  W czwartek postawiliśmy na wysiłek umysłowy w formie zabawy. Uczestnicy mogli wykazać się m.in. znajomością różnych powiedzeń oraz spostrzegawczością podczas gry w kalambury rysowane i pokazywane. Piątek był dniem poświęconym zdolnościom aktorskim i sztuce improwizacji. Uczestnicy obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. Grymasy królewny Kasi, wystawiony przez teatr „Maska” z Krakowa. Aktorzy pozwolili dzieciom współtworzyć przedstawienie poprzez odgrywanie niektórych scen oraz dyskusję. W piątek odbyło się również podsumowanie konkursów. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe, w tym książki, zabawki, przybory szkolne oraz słodycze. Z inicjatywy radnych dodatkową nagrodą był wyjazd na lodowisko w Limanowej.

W tegorocznych zajęciach wzięło udział ok. 50 uczniów ze szkół miejskich i gminnych. Wielu z nich uczestniczy w feriach od kilku lat. W ramach codziennych trzygodzinnych spotkań dzieci miały zapewnioną nie tylko dobrą zabawę, ale też opiekę  i poczęstunek. Reportaże z ferii są dostępne na stronie internetowej www.tv28.pl.

 

http://tv28.pl/5590-biblioteka-w-mszanie-dolnej-podsumowala-ferie

http://tv28.pl/5539-region-jak-spedzic-ferie-na-sportowo-kulturalnie-czy-w-bibliotece