lst.

23

2014

„Dziecko, które czyta stanie się dorosłym, który myśli…”

W dniu 21 listopada 2014 roku, zgodnie z biblioteczną i szkolną tradycją, naszą książnicę odwiedzili uczniowie klas drugich z ZSM nr 1 oraz ZSM nr 2 w Mszanie Dolnej. Głównym celem spotkania było pasowanie najmłodszych na czytelników Miejskiej Biblioteki, zachęcenie ich do korzystania z dobrodziejstw jej zbiorów, jak również stworzenie serdecznej i przyjaznej atmosfery podczas pierwszych kontaktów dzieci z biblioteką.


W wielkim skupieniu, w obecności wychowawców oraz pracowników biblioteki uczniowie ślubowali:

My, uczniowie drugiej klasy,
Tobie, książko, przyrzekamy,
Chętnie czytać cię będziemy
I zniszczyć ciebie nie damy.
Obowiązków czytelnika
Chętnie przestrzegać będziemy.
Wiernego przyjaciela
Zawsze w tobie znajdziemy.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała dyrektor biblioteki
Agnieszka Orzeł. Na pamiątkę tego szczególnego wydarzenia nowi, pełnoprawni czytelnicy otrzymali karty biblioteczne, zakładki do książek oraz dyplomy.
Zwieńczeniem tej emocjonującej ceremonii był spektakl pt. „Skradzione mądrości”, zaprezentowany przez krakowski Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA”. To przedstawienie, w którym pokazany został niezwykły wpływ literatury na dziecięcą psychikę. Książki bowiem rozwijają wyobraźnię, zdolność myślenia, powiększają zasób słownictwa i wiedzę o otaczającym świecie. „Skradzione mądrości” to pełna humoru i akcji opowieść o tym, że każda przeczytana książka jest prawdziwą przygodą.