gru

20

2013

Metaloplastyka – wystawa Aleksandra Zubka

Aleksander Zubek – syn i wnuk Aleksandra, urodzony pod znakiem Koziorożca i za zrządzeniem Saturna – „samotny wśród ludzi”…
Ambitny, w swoich działaniach dążący nieustannie do doskonałości, nieufny wobec świata, kochający naturę i pragnący zakosztować wszelkich rozkoszy życia.

Z wykształcenia – mgr rehabilitacji, z zawodu nauczyciel WF, z zamiłowania – sportowiec i artysta.
Narciarstwo, pływanie, rowery górskie, windsurfing, piłka ręczna, motocykle, turystyka, fotografia – to tylko niektóre z jego pasji. W chwilach wolnych oddaje się sztuce. Swoją pierwszą wystawę zorganizował już jako nastolatek przy okazji Targów Sztuki Ludowej. Było to tkactwo artystyczne. Potem zajmował się rzeźbiarstwem oraz wyrobem mebli.
Obecnie zwraca swoją uwagę w kierunku witrażu, ozdób z kamieni półszlachetnych oraz metaloplastyki. Inspiracje czerpie głównie z przyrody, chociaż w jego pomysłach nie brakuje również stworów ze świata fantastyki.

Sam o sobie mówi:
Nigdy nie potrafiłem poświęcić się jednej rzeczy. Wciąż odkrywam nowe, nieznane mi jeszcze dziedziny. Wszystkiego chciałbym spróbować, poznać i zobaczyć wszystko, co możliwe. Wiele udało mi się przeżyć. Co jeszcze przede mną? Czy jestem artystą?… Czasem inni tak mówią o mnie.