mj.

15

2013

„Ludzie z pasją” – wystawa

„Ludzie z pasją” – wystawa trojga mieszkańców Mszany Dolnej. Każdy z inną, choć tak samo wielką pasją tworzenia. Wszyscy troje są członkami TPSP Oddział Mszana Dolna. Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 17 maja o godz. 16.00 !

Wanda Skirlińska
Emerytowana nauczycielka plastyki i zajęć technicznych, od kilkunastu lat mieszkanka Mszany Dolnej. Kobieta o wielu talentach plastycznych, maluje witraże, szyje paczworki,wyplata makramy.Na obecnej wystawie prezentuje swoją najnowszą kolekcję barwnych paczworkowych narzut i torebek.

Danuta Franczak
Rodowita mszanianka,od wielu lat amatorsko zajmuje się rysunkiem i malarstwem.Jest laureatką wielu konkursów plastycznych i niejednokrotnie już prezentowała swój dorobek artystyczny na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Bibliotece Publicznej w Mszanie Dolnej.Jej ulubioną techniką jest akwarela, ale maluje też obrazy na płótnie, pastelowe portrety oraz ikony.
Najczęstszymi motywami w jej malarstwie są wiejskie chaty, stare kościółki, kapliczki, gorczańskie pejzaże, przyroda Beskidu Wyspowego oraz ludzie. Jednakże motywem przewodnim w jej twórczości są kwiaty i na obecnej wystawie prezentuje najnowsze kwiatowe akwarele.

Kazimierz Ficzkowski
Mieszkaniec Mszany Dolnej, absolwent Studium Pedagogicznego w Nowym Sączu.
Jego pasja to szeroko pojęta kultura Indian Ameryki Północnej.Wykonuje repliki broni,ozdób, sprzętów związanych z wierzeniami Indian. Inspirowany tą kulturą tworzy biżuterię w oparciu o naturalne surowce takie jak: drewno, muszle, rogi, nasiona, owoce oraz szkło i kamienie szlachetne.