st.

25

2013

Ferie 2013

„Z wizytą u dziadka Anatola” – 21 stycznia br.

Ferie zimowe z Biblioteką rozpoczęto warsztatami z rękodzieła artystycznego, które prowadziła Aleksandra Tomasiewicz. Dzieci poznały nowe techniki rękodzielnicze,za pomocą których wykonały okolicznościowe upominki i ozdoby. „Dzień Dziadka” – to temat pracy plastycznej, którą dzieci wykonały metodą kolażową, tzn. z wykorzystaniem wszystkich dostępnych materiałów (gazety, plastelina, włóczka, farby). Te „małe dzieła sztuki”, wręczone najstarszym przedstawicielom rodziny, to zdecydowanie lepszy prezent niż ten, kupiony w sklepie. Dlaczego ? Bo wykonany samodzielnie przez ukochanego wnuka lub wnuczkę ma dla nich wartość sentymentalną.

„Co w gazecie piszczy” – 22 stycznia br.
We wtorek na dzieci aktywne i ciekawe świata czekał tajemniczy świat mediów. Warsztaty dziennikarskie dla uczestników spotkania, przygotowała Anna Janik-Mucha. Dzieci dowiedziały się jak i gdzie poszukiwać interesujących tematów, jak pisać muskając każde słowo, bawiąc się słowami i z nimi. Pracując w kilkuosobowych grupach tworzyły kolorowe projekty dziennikarskie.

„Rysujemy słowa” – 23 stycznia br.
Pod tym hasłem, w środowe popołudnie bawiono się w kalambury. Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, bo wprowadzała element współzawodnictwa i pozwalała im poczuć smak zwycięstwa.

„Bajki pomagajki” – 24 stycznia br.
„Strach ma wielkie oczy”, czyli bajkoterapia dla uczestników warsztatów. Pracowano z tekstami : „Bajkowa niania-bajki pomagajki”, „Magiczne bajki na dziecięce smutki”. Rozmowa o emocjach mniej fajnych, jak strach,smutek miały wzmocnić u dzieci takie obszary jak: wiara w siebie i przezwyciężenie strachu.

„Wycieczka do świata bajki”- 25 stycznia br.
W piątek było bardzo głośno w bibliotece. To słychać było radość i frajdę dzieci, z udziału w grach i zabawach ruchowych. Dorośli czytelnicy odwiedzający bibliotekę kibicowali drużynom w konkursach i odgrywanych scenkach z bajek.

Ostatni tydzień ferii zimowych upłynął w radosnej atmosferze. Codziennie dla 50-cio osobowej grupy dzieci, przygotowywany był słodki poczęstunek ufundowany przez miejscowe firmy cukiernicze. Dodatkową atrakcją dla dzieci były nagrody za udział w konkursach.