mj.

10

2012

Cała Polska czyta dzieciom – Maria Antos

„Kierpce, wianki, obwarzanki, czyli wędrówki po Małopolsce” – to temat majowych spotkań w bibliotece, w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Książka Anny Kaszuby Dębskiej i Łukasza Dębskiego opowiada o najciekawszych miejscach Krakowa i Małopolski widzianych z perspektywy małego turysty. Mały podróżnik znajdzie w niej dawne legendy i całkiem niedawne historie, najważniejsze informacje i ciekawostki, a wszystko okraszone humorem i pięknymi ilustracjami.

Ta przeznaczona dla młodych czytelników książeczka, będąca jednocześnie przewodnikiem,  atlasem,  podręcznikiem i… komiksem, zachęca do wyprawy po przygodę w niezwykłej krainie – Małopolsce, pełnej malowniczych miejsc i tajemnic, smaków i zapachów, które rozbudzają ciekawość każdego dziecka.
Do tegorocznych spotkań z dziećmi zaproszono osoby, których pasją jest propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. W czwartek z dziećmi kl.”0″ z ZSM nr 1 spotkała się Pani Maria Antos, długoletni przewodnik PTTK po Beskidzie Wyspowym.Czytając książkę, zachęcała dzieci do poznawania miejsc atrakcyjnych turystycznie i do rodzinnych wędrówek po górach.