sie

18

2022

Biblioteka zaprasza na akcję „Rowerem po zdrowie”

 

W najbliższą niedzielę, 21 sierpnia wspólnie z Fundacją „Zatrzymać Czas” organizujemy spotkanie promujące aktywność rowerową wśród wszystkich grup wiekowych: seniorów, dzieci, młodzieży oraz całych rodzin. Akcja „Rowerem po zdrowie”  to kolejny projekt, do którego przystąpiło dwóch naszych mistrzów kolarstwa Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki. Fundacja  od lat realizuje program „Bądź w olimpijskiej formie.” Ogólnopolski Program Aktywności Fizycznej Seniorów pod patronatem Mistrza Olimpijskiego Władysława Kozakiewicza.

Zapraszamy na niedzielne spotkanie o godz. 13:30 w miejscu zbiórki wyznaczonym przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych. Stamtąd przejedziemy na początek ścieżki rowerowej, gdzie rozpocznie się trening od rozgrzewki, instrukcji korzystania z rowerów, omówienia trasy i całego programu.

Na koniec wycieczki zapraszamy na poczęstunek do Biblioteki. W trakcie odpoczynku Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki opowiadać będą o swojej drodze w kolarstwie, sukcesach i porażkach. Spotkania z  naszymi Mistrzami cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony słuchaczy.

fot. materiały Fundacji

Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025 Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej