wrz

28

2021

1 mln zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa na zagospodarowanie terenu przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej

Miasto Mszana Dolna otrzyma 1 mln zł na inwestycję pn. „Zagospodarowanie terenu przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej poprzez utworzenie ponadregionalnej strefy aktywnej rekreacji wraz z miejscami postojowymi”. Symboliczny czek wręczyli wojewoda małopolski Łukasz Kmita, poseł Wiesław Janczyk i senator Jan Hamerski.
Z rezerwy ogólnej budżetu państwa udało się już zrealizować szereg ważnych inwestycji. Tym razem premier Mateusz Morawiecki przyznał środki, które zostaną przeznaczone na projekty związane z rozwojem turystyki i promocją rekreacji.

– Tu, w powiecie limanowskim, u podnóża Gorców i w pobliżu Beskidu Wyspowego, szczególnie ważne są inwestycje w rozwój rekreacji i turystyki. Ale w każdej gminie potrzebne są miejsca, które stają się oazami życia społecznego i kulturalnego. Dzięki decyzji pana premiera Mateusza Morawieckiego powstanie ponadregionalna strefa aktywnej rekreacji przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej. Stanie się ona swoistym ponadpokoleniowym miejscem spotkań dla mieszkańców – podkreślił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– To wspaniały dzień dla wszystkich osób, które korzystają z zasobów Biblioteki w Mszanie Dolnej. Pan premier przekazał ze swojej rezerwy 1 mln zł na rozbudowę i modernizację zaplecza logistycznego, parkingu oraz małego amfiteatru i sceny. To rozszerzenie spektrum możliwości, jakie daje to miejsce. Wiem, że jest to uczęszczane przez wielu zainteresowanych czytelnictwem mieszkańców Mszany Dolnej – młodzieży, dzieci, osób starszych. Przy bibliotece, która ma w swoich zasobach 38 tys. książek, powstanie swoisty uniwersytet. To wspaniałe miejsce, gdzie mogą odbywać się zdarzenia o charakterze integracyjnym i kulturalnym. Ogromne się cieszę, że te środki trafiły do Mszany Dolnej. Niech służą tutaj jak najlepiej – mówił poseł Wiesław Janczyk.

Źródło: www.tv28.pl ; Małopolski Urząd Wojewódzki; oprac. MAG